Featured Sponsors

PLATINUM SPONSORS:

Remax-Lakeshore Realty
Matt Sleeman
616-218-5128
remax

ETS Elite Sport Performance Training - West Michigan

12330 James St. Suite H070
Holland, MI 49424
ets logo

Shuluga Chiropractic
Dr. Joe Shuluga
971 Butternut Dr
Holland, MI 49424
616-738-8000


Zichterman Investment Group
99 E 8th St. Suite 400
Holland, MI 49423
616-395-4135


Mark's Detailing Specialist, LLC
11344 E. Lakewood Blvd.
Holland, MI 49424
616-494-0653


Hudsonville Ice Cream
345 E. 48th St. Ste.200
Holland, MI 49423
Dean Ellens
616-546-4005
hudsonville icecream

Magic-Wrighter
Bob Wright
1039 3 Mile Rd. NW
Grand Rapids, MI 49544
616-855-0775
magic wrighter

PROVIDENCE - Specialized Investigative Solutions
Al Norris
PO Box 358
Dimondale, MI 48821-0358
517-646-8594
providence si

Herc Rentals
Brendan Murphy
616-942-1674
5500 36th St. SE
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
herc



GOLD SPONSORS:


Bartoszewicz Family Dental
Amy Anderson
2003 Burton St. SE
Grand Rapids, MI 49506
616-396-5502
bartszewicz dental

Kawasaki Motors Corp USA
Sharri Symons
616-949-6500
5080 36th St. SE
Grand Rapids, MI 49512
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
kawasakiengines

SILVER SPONSORS:

Mac Conover, DDS
4085 S. Center Rd.
Burton, MI 48519

Bayshore Custom Assembly, LLC
13055 Riley St. Ste 40
Holland, MI 49424
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
616-396-5502

Hecksel Bros. Well Drilling
9175 Cleveland
Nunica, MI 49448
616-837-6419

Fairview Concrete Construction
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
616-262-2720
11562 W. Parmalee Rd.
Middleville, MI 49333

Lacks Enterprises, Inc.
Jenn Groendyke
616-956-7336

JR Automation
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
616-836-8977
12688 New Holland St.
Holland, MI 49424

Search

Who's Online

We have 12 guests and no members online

2016

  • 12U Baseball Schafer - 1st Place Champions Game Day USA Windmill Super Regional - Holland, MI

 

2015

  • 14U Baseball Sleeman - 1st Place Champions USSSA River City Classic
  • 14U Baseball Sleeman - 2nd Place Storm Summer Classic 15U Division
  • 11U Baseball Shafer - 2nd Place Battle of the Beach Tournament
  • 10U Baseball Myrick - 2nd Place Allegan All-Star Tournament
  • 18U Softball Sleeman - 3rd Place Firestix ASA College Showcase
  • 18U Softball Sleeman - 2nd Place Storm Summer Classic
  • 16U Softball Meduna - 1st Place Champions 16U PGF Blue Chip Rockford Rumble Tournament
  • 16U Softball Meduna - 1st Place Champions 16U Petoskey Summer Invitational
  • 10U Softball Sleeman - 2nd Place Game Day USA Strike Out Cancer Tournament

2014

  • 14U White - 2nd place, Oakland Yard Indoor Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 11U BB - 2nd place, West Michigan Riptide Tournament (Coach Shawn & Coach Glenn)
  • 14U White - 1st place, Richland Classic (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 13U BB - 1st place, Game Day USA Windmill Capital City Classic (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 14U White - 1st place, Clinton/Macomb 13U Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 13U BB - 2nd place, BPA - Strike Out the Side (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 16U White - 1st Place Flight C, Michigan Lookouts Summer College Exposure Showcase (ASA) (Coach Jim, Coach Brad, & Coach Russ)
  • 14U Blue - 1st Place, USSSA Lakeside Blast (Coach Frank & Coach Amy)
  • 16U White - 2nd Place, Ultimate Fastpitch Showcase (ASA) (Coach Jim, Coach Brad, & Coach Russ)
  • 13U BB - 2nd Place, Havoc Summer Slam (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 16U Orange - 1st Place, NSA 7th Annual Beat the Heat Tournament (Coach Larry & Coach Kevin)
  • 14U White - 1st Place, Caro, MI (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 16U Orange - 2nd Place, Game Day USA July Mayor's Tournament (Coach Larry & Coach Kevin)
  • 14U White - 1st Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 14U Blue - 2nd Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Frank & Coach Amy)
  • 14U Orange - 3rd Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Mallory, Coach John, & Coach Derrick)
  • 10U - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Matt & Coach Tiffanie)
  • 12U Blue - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Matt & Coach Shayne)
  • 16U Blue - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Jerry, Coach Ray, & Coach Bruce)
  • 18U - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Deb, Coach Matt, & Coach Dan)
  • 16U BB - 2nd Place, STARZ 3rd Annual Summer Invitational (Coach Dustin & Coach Mike)

2013

  • 12U Blue - 1st place, Northern Classic in Traverse City (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 2nd place, Sabercats Fall Bash (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 1st place, Richland Classic (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 2nd place, Davenport University 12U Summer Slam (Coach Bill, Coach Kurt, & Coach Kurt)
  • 18U - 2nd Place Compuware Classic Showcase, Canton, MI (Coach Deb, Coach Matt & Coach Jim)
  • 14U Orange - 1st place, GameDay USA July Mayor's Tournament, Battle Creek, MI (Coach Dan & Coach Larry)

2012

  • 16U Blue - 1st place, Storm College Showcase, Holland, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 12U Blue - 1st place, Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 16U Blue - 1st place, Petosky Summer Slam (Coach Deb & Coach Matt)
  • 14U Blue - 2nd place, Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Glenn & Coach Kevin)
  • 12U Blue - 1st place, Maggie Hilbrands Memorial Tournament, Lowell, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 14U White - 1st place, Caro Fast Pitch Softball Tournament, Caro, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U White - 2nd place, Delta Girls Softball Tournament, Muncie, IN (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 14U White - 2nd place, Northern Classic, Traverse City, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U White - 2nd place, Northern Classic, Traverse City, MI (Coach Bill, Coach Steve & Coach Kurt)
  • 14U White - 2nd place, 2nd Annual Covered Bridge Classic, Ada, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U Blue - 1st Place, All-American Slugfest, Battle Creek, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 10U - 1st Place, Tecumseh Crush Classic, Tecumseh, MI (Coach Mike and Coach Gary)
  • 14U White - 1st Place, Richland Classic, Richland, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
    10U - 1st Place, Richland Classic, Richland, MI (Coach Mike and Coach Gary) 

2011

  • 18U Team - 1st Place, USSSA Lakeside Blast, Holland, MI (Coach Kim & Coach Greg)
  • 18U Team - 3rd Place, USSSA 18U Open State Tournament, Canton, MI (Coach Kim & Coach Greg)
  • 16U Blue - 2nd Place, USSSA 16U Open State Tournament, Canton, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 16U Blue - 2nd Place, USSSA DeMarini Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 16U White - 1st Place, Battle Creek Mayors Tournament, Battle Creek, MI (Coach Scott & Coach Phil)
  • 14U Orange - 2nd Place, USSSA DeMarini Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Vale & Coach DeGroot)
  • 12u Blue- 2nd Place, Richland Spring Classic, Richland,MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12u Blue- 1st Place, Battle Creek June Mayors,Battle Creek,MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U Blue - 1st Place, Battle Creek Freedom Festival, Battle Creek, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 10U Team-1st Place, Richland Spring Classic, Richland,MI (Coach Scott & Coach Bill)
  • 10U Team-1st Place, Battle Creek June Mayors, Battle Creek,MI (Coach Scott & Coach Bill)
  • 10U Team-1st Place,Battle Creek July Mayors, Battle Creek ,MI (Coach Scott & Coach Bill)

2010

  • 14U Blue - 3rd Place, USSSA World Series, Orlando, FL (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place, USSSA Beach Bash, Holland, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place, Holland Fastpitch League, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 16U Team - 1st Place, USSSA Kalamazoo Klassic, MI (Coach Greg Klinesteker & Coach Kim Artz)
  • 16U Team - 2nd Place, Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Greg Klinesteker & Coach Kim Artz)
  • 12U Team - 1st Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Krista Liverance & Coach Jeff Langejans)
  • 12U Team - 7th Place, AFA National Tournament, TN (Coach Liverance & Coach Langejans)
  • 12U Team - 1st Place, Be My Valentine Tournament, IN (Coach Brian Clark & Coach Jeff Langejans)
  • 14U White - 2nd Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Kim Artz & Coach Randy Swiftney)
  • 10U Team - 2nd Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Deneff, Coach Sprick & Coach Siersma)
  • 10U Team - 2nd Place, Ottisville, MI (Coach Deneff, Coach Sprick & Coach Siersma)

2009

  • 14U Blue - 1st Place Storm Summer Classic, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place USSSA Tournament, Holland, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 2nd Place USSSA Lakeside Blast, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 2nd Place USSSA Beach Bash, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Team - 2nd Place USSSA Tournament, Holland, MI (Coach Boomgaard & Coach Kobylski)
  • 12u Team-2nd place Motor City Showdown,Canton,MI (Coach Liverance & Coach Marra)
  • 12u Team-2nd Place Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Liverance & Coach Marra)

2008

  • 12U Blue - 1st Place Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)