Sponsors

PLATINUM SPONSORS:

Remax-Lakeshore Realty
Matt Sleeman
616-218-5128
remax

Dicks Sporting Goods
Lakeshore Storm
Exclusive Discounts!!!
newdicks



Shuluga Chiropractic
Dr. Joe Shuluga
971 Butternut Dr
Holland, MI 49424
616-738-8000
shuluga
Take Pride Training
11373 E. Lakewood Blvd.
Holland, MI 49424
616-218-9958
takepride small

K-Industrial, LLC
12321 Stark Road
Livonia, MI 48150
Bradley K. Moos
313-613-1261

 
Dependable Wholesale
Kyersten Helsel
586-755-7800
12300 Stephens Dr.
Warren, MI 48089
 


GOLD SPONSORS:

 
RE Barber Ford
640 E.. 8th St.
Holland, MI 49423
616-396-2361
 
Hecksel Bros Well Drilling
Steve Hecksel
9175 Cleveland
Nunica, MI 49448
616-837-6419
 
Parker Brake Auto Centers
Penny
616-243-7769
729 Burton SW
Grand Rapids, MI 49503
 
 

SILVER SPONSORS:

Agathon Solar
Greg Oliver
616-888-0032
1016 O'Malley Dr.
Coopersville, MI 49404
 
Trust Heating & Cooling
John Widner
63780 34th Ave.
Bangor, MI 49013
269-214-6452 
 
North Shore Marina
Jill Kinkema
616-842-1488
18275 Berwyck
Spring Lake, MI 49456
 
Gun Lake Tribe
Rebecca Baker
2872 Mission Dr. 
Shelbyville, MI 49344
269-397-1780
 
Mama's Thai Cafe
562 N. Beacon Blvd
Grand Haven, MI 49417
 
 
Mike's Mobile, Inc.
Adam Frank
616-396-5635
772 Lincoln Ave.
Holland, MI 49423

 
Action Glass
Diane Stratton
893-0413
6687 18th Ave.
Jenison, MI 49428
UACJ Whitehall
David Cooper
231-845-5101
5175 w. 6th St.
Ludington, MI 49431
 
JKB Construction
Jack Brown
616-531-9022
916 Chicago Dr., Ste C
Jenison, MI 49428
Angela
 
Hansen Balk Steel Treating Company
Aaron Muir
616-430-1620
1230 Monroe Ave., NW
Grand Rapids, MI
 
Packaging Corp. of America
 
 

2021 15u Wright

Head Coach:  Jamie Wright     Assistant Coach:
217968305 10159637786792990 8023752937423812987 n

Roster

# Name School Positions Grad
2 Ellie Hecksel Coopersville 1B 2023
3 Aubrey Taylor Coopersville 1B, 3B, P 2023
4 Rylee Lamsma Coopersville SS, 2B, OF 2024
5 Lily Erler Coopersville C, 3B, 1B 2023
6 Avery Moran Pennfield P, OF 2024
7 Adri Lockwood Allendale 2B, 3B, OF 2024
8 Juliannis Acosta Grandville OF 2024
18 Janissa Rawls Wyoming 3B, 1B, P 2023
22 Evelyn McEachen Coopersville OF 2024
23 Lauren Hermance Hudsonville Unity Christian 3B, 1B, P 2023
24 Morgan Hall Hudsonville C, 2B, OF 2024
31 Ella Hathaway Zeeland East C, 3B, OF 2023

Schedule

Date Tournament Results
  Summer Schedule  
June 18-20
Cherry Capital Showdown
Traverse City, MI
 
June 26-27
Blue Chip Meijer State Games
Byron Center, MI
 
 July 9-11
Summer Slam
Armada, MI
2nd Place
July 15-18
Blue Chip Summer Slam
Byron Center, MI
 
July 23-25
Storm Summer Classic
Holland, MI
0-4