Sponsors

PLATINUM SPONSORS:

Remax-Lakeshore Realty
Matt Sleeman
616-218-5128
remax

Dicks Sporting Goods
dicks


Shuluga Chiropractic
Dr. Joe Shuluga
971 Butternut Dr
Holland, MI 49424
616-738-8000
shuluga
Take Pride Training
11373 E. Lakewood Blvd.
Holland, MI 49424
616-218-9958
takepride small

 K-Industrial, LLC
12321 Stark Road
Livonia, MI 48150
Bradley K. Moos
313-613-1261

 


GOLD SPONSORS:

 
RE Barber Ford
640 E.. 8th St.
Holland, MI 49423
616-396-2361
 
Hecksel Bros Well Drilling
Steve Hecksel
9175 Cleveland
Nunica, MI 49448
616-837-6419
 
 

SILVER SPONSORS:

Agathon Solar
Greg Oliver
616-888-0032
1016 O'Malley Dr.
Coopersville, MI 49404
 
Trust Heating & Cooling
John Widner
63780 34th Ave.
Bangor, MI 49013
269-214-6452 

2018

  • 13U Softball Sleeman - 1st Place - Game Day USA Super Regionals - Battle Creek, MI
  • 10U Baseball Hubbs - 1st Place - Summer Challenge - Frankenmuth, MI
  • 10U Softball Gunter - Finalist - Summer Splash - Traverse City, MI
  • 13U Softball Sleeman - 1st Place - Game Day USA Super Regional - Battle Creek, MI
  • 18U Softball Walcott - 1st Place - FAAST Summer Blast
  • 12U Softball Jamrog - Finalist - Meijer State Games
  • 13U Baseball Wallar - Finalist - Gameday USA Battle at the Beach
  • 14U Softball Seeyle - Finalist - Michigan State Tournament
  • 12U Softball Jamrog - Finalist - USSSA Stars and Stripes - Chambersburg/Greencastle, PA
  • 14U Softball Hill - Finalist - Cornerstone
  • 10U Softball Gunter - 1st Place - Storm Summer Classic
  • 12U Softball Jamrog - 1st Place - Storm Summer Classic
  • 18U Softball Walcott/Zelnock - 2nd Place - Storm Summer Classic
  • 17U Baseball - 1st Place - Storm Summer Classic
  • 23U Softball - 1st Place - Petoskey Summer Slam

2016

  • 12U Baseball Schafer - 1st Place - Champions Game Day USA Windmill Super Regional - Holland, MI

2015

  • 14U Baseball Sleeman - 1st Place - Champions USSSA River City Classic
  • 14U Baseball Sleeman - 2nd Place - Storm Summer Classic 15U Division
  • 11U Baseball Shafer - 2nd Place - Battle of the Beach Tournament
  • 10U Baseball Myrick - 2nd Place - Allegan All-Star Tournament
  • 18U Softball Sleeman - 3rd Place - Firestix ASA College Showcase
  • 18U Softball Sleeman - 2nd Place - Storm Summer Classic
  • 16U Softball Meduna - 1st Place - Champions 16U PGF Blue Chip Rockford Rumble Tournament
  • 16U Softball Meduna - 1st Place - Champions 16U Petoskey Summer Invitational
  • 10U Softball Sleeman - 2nd Place - Game Day USA Strike Out Cancer Tournament

2014

  • 14U White - 2nd place, Oakland Yard Indoor Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 11U BB - 2nd place, West Michigan Riptide Tournament (Coach Shawn & Coach Glenn)
  • 14U White - 1st place, Richland Classic (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 13U BB - 1st place, Game Day USA Windmill Capital City Classic (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 14U White - 1st place, Clinton/Macomb 13U Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 13U BB - 2nd place, BPA - Strike Out the Side (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 16U White - 1st Place Flight C, Michigan Lookouts Summer College Exposure Showcase (ASA) (Coach Jim, Coach Brad, & Coach Russ)
  • 14U Blue - 1st Place, USSSA Lakeside Blast (Coach Frank & Coach Amy)
  • 16U White - 2nd Place, Ultimate Fastpitch Showcase (ASA) (Coach Jim, Coach Brad, & Coach Russ)
  • 13U BB - 2nd Place, Havoc Summer Slam (Coach Adam, Coach Mike, & Coach Matt)
  • 16U Orange - 1st Place, NSA 7th Annual Beat the Heat Tournament (Coach Larry & Coach Kevin)
  • 14U White - 1st Place, Caro, MI (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 16U Orange - 2nd Place, Game Day USA July Mayor's Tournament (Coach Larry & Coach Kevin)
  • 14U White - 1st Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 14U Blue - 2nd Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Frank & Coach Amy)
  • 14U Orange - 3rd Place, Lowell Backyard Dreams Tournament (Coach Mallory, Coach John, & Coach Derrick)
  • 10U - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Matt & Coach Tiffanie)
  • 12U Blue - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Matt & Coach Shayne)
  • 16U Blue - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Jerry, Coach Ray, & Coach Bruce)
  • 18U - 2nd Place, Storm Summer Classic College Showcase (Coach Deb, Coach Matt, & Coach Dan)
  • 16U BB - 2nd Place, STARZ 3rd Annual Summer Invitational (Coach Dustin & Coach Mike)

2013

  • 12U Blue - 1st place, Northern Classic in Traverse City (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 2nd place, Sabercats Fall Bash (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 1st place, Richland Classic (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 12U Blue - 2nd place, Davenport University 12U Summer Slam (Coach Bill, Coach Kurt, & Coach Kurt)
  • 18U - 2nd Place Compuware Classic Showcase, Canton, MI (Coach Deb, Coach Matt & Coach Jim)
  • 14U Orange - 1st place, GameDay USA July Mayor's Tournament, Battle Creek, MI (Coach Dan & Coach Larry)

2012

  • 16U Blue - 1st place, Storm College Showcase, Holland, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 12U Blue - 1st place, Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 16U Blue - 1st place, Petosky Summer Slam (Coach Deb & Coach Matt)
  • 14U Blue - 2nd place, Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Glenn & Coach Kevin)
  • 12U Blue - 1st place, Maggie Hilbrands Memorial Tournament, Lowell, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 14U White - 1st place, Caro Fast Pitch Softball Tournament, Caro, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U White - 2nd place, Delta Girls Softball Tournament, Muncie, IN (Coach Bill, Coach Steve, & Coach Kurt)
  • 14U White - 2nd place, Northern Classic, Traverse City, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U White - 2nd place, Northern Classic, Traverse City, MI (Coach Bill, Coach Steve & Coach Kurt)
  • 14U White - 2nd place, 2nd Annual Covered Bridge Classic, Ada, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U Blue - 1st Place, All-American Slugfest, Battle Creek, MI (Coach Scott & Coach Amy)
  • 10U - 1st Place, Tecumseh Crush Classic, Tecumseh, MI (Coach Mike and Coach Gary)
  • 14U White - 1st Place, Richland Classic, Richland, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
    10U - 1st Place, Richland Classic, Richland, MI (Coach Mike and Coach Gary) 

2011

  • 18U Team - 1st Place, USSSA Lakeside Blast, Holland, MI (Coach Kim & Coach Greg)
  • 18U Team - 3rd Place, USSSA 18U Open State Tournament, Canton, MI (Coach Kim & Coach Greg)
  • 16U Blue - 2nd Place, USSSA 16U Open State Tournament, Canton, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 16U Blue - 2nd Place, USSSA DeMarini Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Deb & Coach Matt)
  • 16U White - 1st Place, Battle Creek Mayors Tournament, Battle Creek, MI (Coach Scott & Coach Phil)
  • 14U Orange - 2nd Place, USSSA DeMarini Storm Summer Classic, Holland, MI (Coach Vale & Coach DeGroot)
  • 12u Blue- 2nd Place, Richland Spring Classic, Richland,MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12u Blue- 1st Place, Battle Creek June Mayors,Battle Creek,MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 12U Blue - 1st Place, Battle Creek Freedom Festival, Battle Creek, MI (Coach Krista & Coach Jeff)
  • 10U Team-1st Place, Richland Spring Classic, Richland,MI (Coach Scott & Coach Bill)
  • 10U Team-1st Place, Battle Creek June Mayors, Battle Creek,MI (Coach Scott & Coach Bill)
  • 10U Team-1st Place,Battle Creek July Mayors, Battle Creek ,MI (Coach Scott & Coach Bill)

2010

  • 14U Blue - 3rd Place, USSSA World Series, Orlando, FL (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place, USSSA Beach Bash, Holland, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place, Holland Fastpitch League, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)
  • 16U Team - 1st Place, USSSA Kalamazoo Klassic, MI (Coach Greg Klinesteker & Coach Kim Artz)
  • 16U Team - 2nd Place, Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Greg Klinesteker & Coach Kim Artz)
  • 12U Team - 1st Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Krista Liverance & Coach Jeff Langejans)
  • 12U Team - 7th Place, AFA National Tournament, TN (Coach Liverance & Coach Langejans)
  • 12U Team - 1st Place, Be My Valentine Tournament, IN (Coach Brian Clark & Coach Jeff Langejans)
  • 14U White - 2nd Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Kim Artz & Coach Randy Swiftney)
  • 10U Team - 2nd Place, Storm Summer Classic, MI (Coach Deneff, Coach Sprick & Coach Siersma)
  • 10U Team - 2nd Place, Ottisville, MI (Coach Deneff, Coach Sprick & Coach Siersma)

2009

  • 14U Blue - 1st Place Storm Summer Classic, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 1st Place USSSA Tournament, Holland, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 2nd Place USSSA Lakeside Blast, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Blue - 2nd Place USSSA Beach Bash, MI (Coach Deb and Matt Sleeman)
  • 14U Team - 2nd Place USSSA Tournament, Holland, MI (Coach Boomgaard & Coach Kobylski)
  • 12u Team-2nd place Motor City Showdown,Canton,MI (Coach Liverance & Coach Marra)
  • 12u Team-2nd Place Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Liverance & Coach Marra)

2008

  • 12U Blue - 1st Place Maggie Hillbrand Tournament, MI (Coach Deb & Matt Sleeman)